Książka na temat rozwoju osobistego w rożnych cieżkich życiowych sytuacjach.

Książka ta jest bestsellerem od ponad 20 lat i rownież na liście moich 10ciu ulubionych.

Całkowicie zgadzam się ze stwierdzeniem Dave’a Brauna o tej książce: „Gdybym miał jechać na bezludną wyspę z tylko jedną książką, z pewnością wybrałbym ksiażke Louise. Jest dla mnie wielką przyjemnościa i zaszczytem zaprosić Państwa do włączenia tej książki do waszego życia. Wy i ona jestescie tego warte! „.

Louise tlumaczy iż pozytywne myślenie może zmienić Twoje życie, mówi o naszych przekonaniach i wyjaśnia, w jaki sposób one nas ograniczaja. Mówi o wpływie naszych problemów na nas i nasza przyszłośc, o przebaczeniu, o świadomości, o odporności na zmiany, osiągnięciach, pracy, sukcesie, dobrobycie itp .. . Wszystkim tym informacjom towarzyszą złote myśli, zdania pozytywne które możemy również włączyc do tyojego codziennego życia, w zależności od problemu, który ogranicza nas w realizacji naszych marzeń.

Książka Louise jest napisana w formie terapii i podaje kroki jakie należy przekroczyć aby dotrzeć do wewnętrznego spokóju. Jest rownie przydatna, ponieważ mozemy sie z niej duzo o sobie dowiedziec, przede wszystkim o naszym wewnetrznym ja i o tym jak nasze cialo reaguje na niektóre ukryte w glębinach duszy problemy.

Louise radzi przeczytać tę książkę dwa razy – najpierw w celu zapoznania sie z treścią, drugi aby wprowadzić w życie i przemysleć ćwiczenia jakie Louise nam daje. Nie zaniedbuj tej rady, jest ona wedlug mnie bardzo ważna, aby iść naprzód i dążyć do szczęścia. Jeśli twoim marzeniem jest szczeście spojżyj w glab siebie i przemysl co cię od niego oddala? Odpowiedz jest w nas!

Według Louise wszystkie choroby naszego ciała są związane z naszym sposobem myślenia i uwieżcie mi lub nie, to było dla mnie odkryciem i okazało się prawdą dla moich chorób. Ona także uważa, że ​​możemy zwyciężyć raka zmieniajac nasz sposób myślenia – to, co ona zrobiła dla siebie. Ksiazki niektorych lekarzy które czytalam do tej pory również potwierdzaja to stwierdzenie.

Ostatnie strony opisują historię Louise w która trudno uwierzyć. Jest to historia kobiety, która przeszła przez tyle nieszczęś w życiu (rozwód, gwałt, brak zaufania do siebie, rak…  ) i nadal ma taki pozytywny sposob myslenia. Wierzcie mi, ta książka jest pełna przykładów i ćwiczeń, które pozwalają widzieć świat w kolorach, jeśli tylko tego wlasnie szukacie.

Śledźcie ten przykład, jeśli brak wam szczęścia. Najwazniejsze zeby zrozumiec z kad pochodza wasze problemy, resta przyjdzie sama. Korzystajcie z waszych małych przyjemności życia codziennego bo ono carte jest przeżycia!!

Podam wam w prezencie ćwiczenie podane przez Louise.

Ćwiczenie:

Przypomnij sobie wszystkie błędy jakie wszyscy ci wypominali albo ci nadal wypominaja: rodzice, rodzina, przyjaciele, chłopak, nauczyciele, sam sobie? Przypomnij sobie ich jak najwięcej. Co oni mówili na temat twojej miłości, relacji, kreatywności, twoich ograniczeniach? Przypomnij sobie te negatywne.

Jak juz napiszesz powiedz sobie „Oto skad pochodza moje negatywne myśli i moja nie wiara we mnie, moje ograniczenia i lęki”. Jakie to wywoluje w was uczucia? Pomyslcie o tym? To wlasnie tych mysli musicie sie pozbyc! Razem moze nam sie udac!

Ja bym jeszcze dodala: teraz wezcie nowa kartke i przekształcie te zdania w pozytywne -jeżeli napisaliście „Nie jestem” – napiszcie „Jestem” itp, powtarzajcie te pozytywne zdania co rano i wieczorem podczas podczas miesiaca, przeprogramujecie w ten sposob wasza podświadomość i zaczniecie od nowa w was wieżyć.

Pokażcie, że jesteście silniejsi, niż to co mysla o was inni! Razem możemy zrobić!

Czytaleś książke Louisy? Czujesz się lepiej po zmianie sposobu myślenia?

Jakie sa wasze doswiadczenia i zdanie jezeli chodzi o przeprogramowanie podswiadomości?

Informujcie mnie o waszych postępach i komentarzach co do tej książki.

Do zobaczenia wkrótce.

Beatz